استراتژي حضرت امام (ره) در برخورد با مخالفين داخلي انقلاب و اسلام                 


استراتژي حضرت امام (ره) در برخورد با مخالفين داخلي انقلاب و اسلام

 

الف ) نهضت آزادي

ب ) منافقين

ج) ملي گراها

د ) منحرفين

ح) غرب زدگان

و ) سرمايه داران

ز) عناصر نفوذي و سر سپرده

چ) روحاني نماها و متحجرين

ط ) ليبرالها

الف ) نهضت آزادي:

.لزوم مقابله با تز “ وابستگي به آمريكا ” از سوي نهضت آزادي

جناب حجت الاسلام آقاي محتشمي وزير محترم كشور آيت الله تعالي در موضوع نهضت به اصطلاح آزادي مسايل فراواني است كه بررسي آن محتاج به وقت زياد است . آنچه بايد اجمالا گفت آن است كه پرونده اين نهضت و همينطور عملكرد ان در دولت موقت اول انقلاب شهادت مي دهد كه نهضت به اصطلاح آزادي طرفدار جدي وابستگي كشور ايران به آمريكاست و در اين باره از هيچ كوششي فروگذار نكرده است و حمل به صحت اگر داشته باشد ، آن است كه شايد آمريكاي جهانخوار را كه هر چه بدبختي ملت مظلوم ايران و ساير ملت هاي تحت سلطه او دارند از ستمكاري اوست ـ بهتر از شوروي ملحد مي دانند و اين از اشتباهات آنهاست .

امام خميني (ره) ، صحيفه ، جلد 22،1/11/66 ، صص 384 تا 385

1.        لزوم برخورد قاطعانه با افراد بي اطلاع از اسلام “ نهضت آزادي ”

نهضت آزادي و افراد آن از اسلام اطلاعي ندارند و با فقه اسلامي آشنا نيستند . از اين جهت گفتارها و نوشتارهايي منتشر كرده اند مستلزم آن است كه دستورات حضرت مولي الموالي اميرالمومنين را در نصب ولايت و اجراي تعزيرات حكومتي كه گاهي بر خلاف احكام اوليه و ثانويه اسلام است برخلاف اسلام دانسته و آن بزرگوار را ـ نغوذ بالله ـ تخطئه بلكه مرتد بدانند و يا آن كه همه اين امور را از وحي الهي بدانند كه آن هم برخلاف ضرورت اسلام است . نتيجه آن كه نهضت به اصطلاع آزادي و افراد چون موجب گمراهي بسياري از كساني كه بي اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند ، مي گردند ، بايد با آنها برخورد قاطعانه شود و نبايد رسميت داشته باشند.

امام خميني (ره) ، صحيفه ، جلد 22 ، 10/11/66 ، صص 384 تا 385

ب ) منافقين

1.        لزوم مقابله جدي با منافقين

منافق ها هستند كه برتر از كفارند ، اني كه مسلمان مي گويد هستم و بر ضد اسلام عمل مي كنند و مي خواهد به ضد اسلام عمل بكند ، آن است كه در قرآن بيشتر از آنها تكذيب شده تا ديگران ، ما سوره منافقين داريم ، اما سوره كفار نداريم ، سوره منافقين داريم كه براي منافقين از اول شروع مي كند اوصافشان را مي گويد . اسلام هميشه گرفتار يك همچو جمعيت هايي بوده است . در صدر اسلام زياد جمله هست در زمان حكومت امير المؤمنين (ع) زياد ، اينها بودند . در زمان خود پيغمبر اكرم (ص) زياد بودند و همينطور در طول تاريخ ، اسلام گرفتار يك همچون مسائل بوده است و گرفتار اين كه اشخاص هم از خود مسلمان ها ، مردم خوب ،مردم اسلامي گول مي خورند ، از اينها ، از اين اشخاص كه با صورت اسلامي مي امدند وحي مي كردند ، گول مي خوردند .

 

امام خميني (ره) ، صحيفه جلد 12 ، 4/4/59 ، صص 192 تا 202

2.لزوم ارشاد منافقين جوان

 

بايد در همه منابر به اين جوانهايي كه گول خورده اند از اين منافقين و امثال آنها نصيحت بشود ، دعوت به حق بشود ، بايد آنها را فهماند به ايشان كه اينهايي كه شما را دعوت مي كنند كه به ضد جمهوري اسلامي قيام كنيد ، اينها با اسلام بد هستند ، با اسم اسلام مي خواهند اسلام را از بين ببرند . اينها يك روز با مقاصد اسلامي همراه نبوده اند ، اينها نهج البلاغه و قرآن را اسباب دست قرار دادند براي اين كه نهج البلاغه و قرآن را از بين ببرند و ايين جوان هاي بي اطلاع ، اين پسرهاي بي اطلاع ، دستخوش اين تبليغات سو اينها شده اند و در مقابل ملت ايستاده اند .

امام خميني (ره) ، صحيفه ، 4/8/6 جلد 15 ، صص 201 تا 308

3.پيوند منافقين با آمريكا

كاخ سفيد اعلام كرد كه از اين منافقين بايد پشتيباني كرد و اين گرفتاري هاي جزيي كه در سطح كشور هست و در بين شهرها هست و اين دزدهايي كه طرفداري آنها را آمريكا مي كند و اعلام مي كند كه بايد آمريكا طرفدار اين منافقين باشد ، اينها را انشاءلله به زودي شرشان از ايران كنده بشود و هيچ اينها قابل ذكر نيستند . اينها يك دزدهايي هستند كه گاهي يك جايي يك چيزي منفجر مي كنند ، هياهوشان خيلي است ، صحبت خيلي مي كنند ولي واقعيتي اينها ندارند .

امام خميني (ره) ، صحيفه ، جلد 15 ، 2/6/60 ، صص 107 تا 111

ج) ملي گراها

1.        لزوم مقابله با احياي ملي گرايي

آنهايي كه مي گويند ما مليت را مي خواهيم احيا بكنيم ، آنها مقابل اسلام ايستاده اند . اسلام آمده است كه اين حرف هاي نامربوط را از بين ببرد . افراد ملي به درد ما نمي خورند . افراد مسلم به درد ما مي خورند . اسلام با مليت مخالف است . معني مليت اين است ما ملت را مي خواهيم و مليت را مي خواهيم و اسلام را نمي خواهيم .

(بيانات امام خميني به مناسبت روز جهاني قدس ) ، صحيفه نور ، ج 2، 15/5/59 ، صص 275 ، 274

2.        لزوم مقابله با ملي گراهاي سازشكار با دشمنان

من به صراحت مي گويم ملي گراها اگر بودند به راحتي در مشكلات و سختي ها و تنگناها دست سازش به طرف دشمنان دراز مي كردند و براي اين كه خود را از فشارهاي روزمره سياسي برهانند همه كاسه هاي صبر و مقاومت را يك جا مي شكنند و به همه ميثاق ها و تعهدات ملي و ميهني ادعاي خود پشت پا مي زند .

( پيام به مناسبت سالگرد كشتار خونين مكه و قبول قطعنامه ، 598 ) ، صحيفه نور ، ج2 ، 29/4/67 ، صص 243

3.        لزوم مقابله با ملي گراهاي مخالف اسلام

لكن بسيار غفلت مي خواهد و بسيار ساده انديشي مي خواهد كه اين گروه هايي كه با هم ائتلاف كردند و اين جبهه ملي كه بر ضد اسلام مي خواهد راهپيمايي راه بيندازد و مسلمانان هم بنشينند تماشا كنند كه به ضد اسلام مقاله بنويسند و سب اسلام را بكنند و حكم ضروري اسلام را غير انساني بخوانند بعد از اين كه من مي بينم ائتلاف شما با اينهاسست ، خوب من با اين جمعيت نمازخوان و متدين چه بكنم ؟ من به اينها علاقه داشتم ، حالا به بعضي هاشان هم باز علاقه دارم ، با اينها ما تكليفمان چيست ؟

خوب ، چرا حسابتان را جدا نمي كنيد ؟ من حالا باز عرض مي كنم به شماها حسابهايتان را جداكنيد . به مجرد اين كه كمونيست ها هم به ضد اسلام است ، آقايان از كمونيست ها هم دعوت كردند كه بياييد ، بياييد با هم باشيم . خوب جبهه ملي تكليفش معلوم است آن صريحا به ضد اسلام قيام كرده ، اما شمايي كه مسلمان هستيد و هيچ گاه نمي خواهيد به ضد اسلام قيام كنيد چرا اينقدر هواهاي نفسانيه زياد شده است كه نمي فهميد داريد چه مي كنييد ؟ چرا اينقدر شيطان در نفس ماها سلطنت پيدا كرده است كه چشم هاي ما را كور كرده و قلب هاي ما را وارونه كرده است ؟ بياييد حساب خودتان را جدا كنيد . آيا نهضت آزادي هم قبول دارد آن حرفي را كه جبهه ملي مي گويد ؟ آنها هم هم قبول دارند كه اين حكم ، حكم قصاص كه در قرآن كريم و ضروري بين همه مسلمين است غير انساني است ؟ آيا اين نماز شب خوان ها اين را قبول دارند يا نه ؟ شك ندارم كه قبول ندارند . خوب اعلام كنيد . چرا ساكت نشسته ايد مگر نهي از منكر فقط بايد من را نهي كنيد ؟ نهي از منكر فقط براي اين است كه دولت را خرد كنيد و مجلس را خرد كنيد و چه ؟! با منكر مي خواهيد نهي از منكر كنيد ؟ كدام منكر ؟ شما مي فرماييد كه آن كسي كه دعوت مي كند به اين كه بياييد با اين حكم غير انساني اسلام راهپيمايي كنيد مسلمانها بنشينيد تماشا كنند سب به رسول الله بشود ، سب به قرآن هم بشود ، اين سب به قران است .

( بيانات امام خميني (ره) در جمع اقشار مختلف ) ، صحيفه نور ، ج 15 ، 225 /3/60 ، صصص 14 ،15

د ) منحرفين

1.        لزوم مقابله با عناصر تفرقه افكنن با پوشش هاي قومي و اسلامي

من به همه ملت توصيه مي كنم كه در هرجا هستيد آرامش خودتان را حفظ كنيد و گوش به توطئه هايي كه در دست اجرا هست ، گاهي به اسم تشيع و تسنن كه بعضي شياطين كه به اسلام هم عقيده ندارند ، با اين اسمها مي خواهند تفرقه بيندازند و گاهي به اسم ترك و فارس اشخاصي كه به ملت ايران اعتقادي ندارند و جز براي بهره برداري خودشان قدمي برنمي دارند ، ميخواهند اختلاف ايجاد كنند و با بهانه اسلام ، جمهوري اسلامي را بكوبند .

صحيفه نور ، ج 14 ، ص 189

2.        لزوم مقابله با عناصر تفرقه افكن و سو استفاده كنندگان از آزادي

حالا هم اشخاصي در بين اين ملت هستند كه الهام از خارج مي گيرند ، البته اقليت هم هستند ، لكن اشخاصي هستند كه با هر زباني با مردم مي توانند صحبت بكنند ، بايد ملت ما توجه به اين توطئه داشته باشد كه توطئه اي كه محتمل اين است كه ما را به هم بريزند ، حتي در جهاد سازندگي بروند يك كارهايي بكنند كه آنجا هم يك اختلافي بشود ، نگذارند كار عمل بشود ، در دبيرستان بروند در چيز بروند ـ دانشگاه بروند . هر جا بروند و ما را به هم بريزند دائما اعتصاب و دائما راهپييمايي و دائما كارشكني بايد دولت و ملت ، تا منعكس بكنند در خارج كه اينها نمي توانند خودشان را اداره بكنند ، بايد يك كسي برود اداره كند اينها را ، ملت بايد توجه داشته باشد به اين توطئه و از اختلاف دست بردارند ، آخر براي چي ما با هم اختلاف داشته باشيم ، سرچي اختلاف داشته باشيم . براي چي به جان هم بريزيم ، چرا ما خودمان ، خودمان را از بين ببريم . بايد ملت متوجه باشد كه چيزهايي كه اسباب اختلاف هست . اصلا ايجاد نكنيم ، اشخاصي كه مي خواهند ايجاد اختلاف بكنند ، موعظه شان كنند ، نصيحت شان كنند ، اگر گوش نكردند آنها را طردشان بكنند ، نگذارند ، اختلاف حاصل بشود ، نگذارند جوري وانمود بشود كه اين ملت ، ملتي نيست كه قابل اين باشد كه آزاد باشد ، حالا كه آزاد شده ببينيد به جان هم ريختند قابل آزادي نيست ـ چيزي كه ـ ملتي كه قابل آزادي نيست ، بايد يكي بيايد يك رضاخان را پيدا كنند ( و اينها دارند ، از اين چيزها دارند ) يك رضاخاني را پيدا كنند امروز به اسم اين كه آدم ملي هست ، به اسم اين كه يك آدم از اين چيزها ، از اين عنصرها اينها دارند ، كه بيست سال ، سي سال اين را با يك صورت مليت و به يك صورت دلسوزي نگهدارند ، آن روزي كه مي خواهند كار را انجام بدهند ، به صورت مليت ، به صورت چه انجام بدهند و توجه به اين معنا را بايد داشته باشند ملت ما .

صحيفه نور ، ج 11 ، ص 219

3.        لزوم مقابله با عناصر تفرقه افكن و تضعيف كننده ارزشهاا

اخيرا دست هاي پنهان و آشكار غرب و شرق به منظور ايجاد شكاف و اختلاف ميان طرفداران انقلاب اسلامي به حيله جديدي متوسل شده اند كه مسؤولين عزيز و رده بالاهاي كشورمان و نيز شخصيت ها و چهره هايي از مجلس و دولت و روحانيون را به تفكر و گرايشات وابستگي و همچنين عدول از مواضع گذشته ونهايتا به شرق گرايي يا غرب گرايي متهم نمايند و موذيانه با طرح مسائلي از اين قبيل كه فلان شخصيت نظام جمهوري اسلامي راست گرا و يا ميانه رو يا سازشكار و غرب گراست و يا فلان مسوول تندرو و انقلابي شدهاست كه نتيجتتا اعتماد مردم را به دست اندركاران نظام سلب نمايند .

امام خميني (ره) ، صحيفه نور ، جلد 21 ، ص 36

4.        لزوم مقابله با شايعه سازان و شايعه پراكنان

امروز يكي از نقشه هاي بزرگ آنهايي كه مي خواهند اين كشور را همه اشيايش را ببرند و همه خزاين ما را ببرند و از راههاي ديگر مايوس شده اند ، شايعه است . شما در هر جا كه برويد مي بينيد كه يك شايعه اي درست كرده اند يا براي يك گروهي يا براي يك اشخاصي از هر طرف كه مي بينند شايعه سازي فراوان است به حرف شايعه سازان گوش فرا ندهيد .

بلاغ 3 ، ص 231 ،از 9/11/59

5.        لزوم مقابله با منتقدين معاند

از جمله چيزهايي كه محتمل است توطئه باشد براي تضعيف دولت اسلامي ، مطالبي است كه در بين ملت پخش مي شود و درر رسانه ها تعقيب مي شود و از دولت انتقادهاي غير صحيح مي شود و كوشش مي شود دولت را در نظر مردم بد جلوه دهند . دوستان از اين توطئه غافل و دشمنان در كمين هستند ، من نمي گويم دولت صد درصد موفق است ، لكن مي گويم خدمتگزار است و كوشش داررد انجام خدمت نمايد .

امام خميني (ره) ، صحيفه نور ،جلد 19 ، ص 204.

6.        لزوم مقابله با التقاطيون

در اينجا نيز يك دسته با كج فهميها و بي اطلاعي از اسلام و اقتصاد سالم آن در طرف مقابل دسته اول قرار گرفته و گاهي با تمسك به بعضي آيات با جملات نهج البلاغه اسلام را موافق با مكتب هاي انحرافي ماركس و امثال او معرفي نموده اند و توجه به ساير آيات و فقرات نهج البلاغه نموده سرخود ، به فهم قاصر خود ، به پاخاسته و مذهب اشتراكي را تعقيب مي كنند و از كفر و ديكتاتوري و اختناق كوبنده كه ارزشهاي انساني را ناديده گرفته و يك حزب اقلييت با توده هاي انساني كه مثل حيوانات عمل مي كنند ، حمايت مي كنند.

صحيفه نور ، جلد 21 ، صص 200 و 201

ح) غرب زدگان

1.        لزوم مقابله با مظاهر غرب و غرب زدگي

شما گممان نكنيد كه از غرب براي ما يك تحفه اي مي آورند . شما گمان نكنيد كه از غرب براي ما چيزي مي اورند كه ما را مترقي كنند ، ترقي به ما بدهند . غرب تا ما را در سطح پايين نگه ندارد ، نمي تواند از ما استفاده كند . كوشش انها اين اسست كه ماها ، اين ممالك اسلامي ، اين ممالك مستضعف در يك سطح پاييني از همه امور باشيم . هر امري را كه آنها براي ما بياورند ، يك امر استعماري است . يعني اگر طب را براي ما بياورند طب استعماري است ، اگر دارو براي ما صادر كنند آن هم استعماري است ، اگر دانشگاه براي ما بخواهند درست كنند آن هم دانشگاه استعماري است . همه چيز را آنها مي خواهند به طوري درست كنند كه براي خودشان نافع باشد و ما چشم و گوش بسته تسليم آنها باشيم و الآن كه به خواست خداي تبارك و به بركت اسلام ما از اين قيد و ببند خارج شديم ، بايد خيلي متوجه باشيم به اين كه مبادا ما را دوباره در اين قيد و بندها قرار بدهند .

صحيفه نور ، جلد 13 ، ص 184.

2.        لزوم جلوگيري از نفوذ عناصر فاسد داراي گرايش به غرب و شرق در دانشگاهها

اكنون بحمدالله تعالب دانشگاه از چنگال جنايتكاران خارج شده و بر ملت و دولت جمهوري اسلامي است در همه اعصار كه نگذارند عناصر فاسد داراي مكتب هاي انحارفي با گرايش به غرب و شرق در دانشسراها و دانشگاهها و ساير مركز تعليم و تربيت نفوذ كنند و از قدم اول جلوگيري نماينند تا مشكل پيش نيايد و اختيار از دست نرود.

صحيفه نور ، جلد 21 ، ص 102.

3.        لزوم مقابله با عالمان و متفكران بي تقوا

صدمه هايي كه وارد مي شود بر مملكت غالبا از اين متفكرين بي پرورش . آموزش هاي بي پرورش واقع مي شود ، علم را تحميل مي كنند لكن تقوا ندارند ، لكن پرورش باطني ندارند . از اين جهت عمال خارجي مي شوند . از اين جهت نقشه ها را براي فناي مملكت خودشان مي كشنند .

صحيفه نور ، جلد 8 ، ص 119   

4.        لزوم مبارزه با روحيه غربگرايي در داخل كشور

(( اگر ما ترتيبي اصولي در دانشگاه ها داشتيم ، هرگز طبقه روشنفكر دانشگاهي اي نداشتيم كه در بحراني ترين اوضاع ايران در نزاع و چند دستگي با خودشان باشنند و از مردم ديده باشند و از آنچه كه بر مردم مي گذرد چنان آسان گذرند كه گويي در ايران نيستند . تمام عقب ماندگي هاي ما به خاطر عدم شناخت صحيح اكثر روشنفكران دانشگاهي از جامعه اسلامي ايران بود و متاسفانه هم اكنون هم هست . اكثر ضربات مهلكي كه به اين اجتماع خورده است از دست اكثر همين روشنفكران دانشگاه رفته اي كه هميشه خود را بزرگ مي ديدند و مي بينند و تنها حرف هايي مي زدند و مي زنند كه دوست به اصطلاح روشنفكر ديگرش بفهمند و اگر مردم هيچ نفهمند ، نفهمند زيرا ديگر چيزي كه مطرح نيست مردمند و تمام چيزي كه مطرح است خود اوست براي اينكه بد آموزي هاي دانشگاهي زمان شاه ، روشنفكر دانشگاهي را طوري بار مي آورد كه اصولا ارزشي براي خلق مستضعف قائل نبود و متاسفانه هم اكنون هم نيست . روشنفكران متعهد و مسوول بياييد تفرقه و تشتت را كنار گذاريد و به مردم فكر كنيد و براي نجات اين قهرمانان شهيد داده خود را از شر “ اسم و اسميت ” به شرق و غرب نجات دهيد . روي پاي خود بايستيد و از تكيه بر اجانب بپرهيزيد.

5.        پرهيز از غرب زدگي و شرق زدگي ، راه مقابله با ابرقدرتها

(( وظيفه ماست كه در مقابل ابرقدرت ها بايستيم و قدرت ايستادن هم داريم . به شرط اين كه روشنفكران دست از غرب و شرق و غربزدگي بردارند و صراط مستقيم اسلام و مليت را دنبال كنند .

پيام امام خميني (ره) به مناسبت حلول سال جديد ، صحيفه نور ، جلد 12 ، 1/1/59 ، ص 19

و ) سرمايه داران

1.        لزوم مقابله با سرمايه داران و پول پرستان و خوانين

علماي اصيل اسلام هرگز زير بار سرمايه داران و پول پرستان و خوانين نرفته اند و همواره اين شرافت را براي خود حفظ كرده اند و اين ظلم فاحشي است كه كسي بگويد دست روحانيت اصيل طرفدار اسلام ناب محمدي با سرمايه داران در يك كاسه است .

صحيفه نور ، جلد 21 ، ص 90.

2.        لزوم پرهيز از همنشيني با سرمايه داران و دفاع محرومان

((همه آرمان و آرزوي ملت و دولت و مسوولين كشورماست كه روزي فقر و تهيدستي در جامعه ما رخت بربندد و مردم عزيز و صبور و غيرتمند كشور از رفاه و زندگي مادي و معنوي برخوردار باشند .خدا نياورد آن روزي را كه سياست ما سياست مسئولين كشور ما پشت كردن به دفاع از محرومين و رو اوردن به حمايت از سرمايه دارها گردد و اغنيا و ثروتمندان از اعتابر و عنايت بيشتري برخوردارشوند ـ معاذا ـ كه اين با سيره و روش انبياء و امير المومنين و ائمه معصومين ـ عليهم السلام ـ سازگار نيست ، دامن حرمت و پاك روحانيت از ان منزه است از پا برهنگان برخاسته است و شعار دفاع از حقوق مستضعفان را زنده كرده است .

پيام برائت به زايرين بيت الحرام ، صحيفه نور ، ج 20 ، 6/5/66 ، ص 129

3.        لزوم مقابله با روحيه رفاه طلبي و سرمايه داري جهت كسب استقلال و آزادي

ملت عزيز ما كه مبارزان حقيقي و راستين ارزش هاي اسلامي هستند به خوبي دريافته اند كه مبارزه رفاه طلبي سازگار نيست و آنها كه تصور مي كنند مبارزه در راه استقلال و آزادي مستضعفين و محرومان جهان با سرمايه داري و رفاه طلبي منافات ندارد با الفباي مبارزه بيگانه اند و آنهايي هم كه تصور مي كنند سرمايه داران و مرفهان بي درد با نصيحت و پند و اندرز متنبه مي شوند وبه مبارزان راه آزادي پيوسته و يا به آنان كمك مي كنند ما بايد تمام تلاشمان را بنماييم تا به هر صورتي كه ممكن است خط اصولي دفاع از مستضعفين را حفظ كنيم .

امام خميني (ره) به مناسبتت سالگرد كشتار خونين در مكه و قبول قطعنامه ، 598 ، صحيفه نور ، ج 20 ، 29/4/67 ، ص 235

ز) عناصر نفوذي و سر سپرده

1.        لزوم مقابله با عناصر نفوذيي و سرسپرده در ارگانهاي دولتي

چه بسا با نفوذ سرسپرده داخلي در ارگان هاي دولتي و مقامات موثر ، به تدريج قدم به قدم كار خود را انجام دهند و انسان مستقيم را منحرف مي كنند و متعهدان را وابسته نمايند . غفلت از اين امر ، فاجعه برانگيز است و همه مقامات ، خصوصا مقامات بالا چون روساي سه گانه ، بيشتر مورد نظر و هدف هستند ، زيرا انحراف آنان ـ خداي نخواسته ـ ممكن است انحراف رژيم را در پي داشته باشد ، همه ما و شما بايد بدانيم كه شيطان خارج و داخل و نفس اماره به تدريج انسان را از خلاف هاي كوچك به بزرگ و بزرگتري مي كشاند كه يك وقت از كفر سر در مي آورد .

صحيفه نور ، جلد 19 ، ص 222

2.        لزوم مقابله با عناصر نفوذي ناراضي تراش در ارگانهاي دولتي و سو استفاده هاي نامشروع

و اما به آن دسته كه از روي بعضي اشتباهات يا بعضي خطاها چه عمدي و چه غير عمدي كه از اشخاص مختلف يا گروهها صادر شده و مخالف با احكام اسلام بوده است با اصل جمهوري اسلامي و حكومت آن مخالفت شديد مي كنند و براي خدا در براندازي آن فعاليت مي نماينند و با تصور خودشان اين جمهوري از رژيم سلطنتي بدتر يا مثل آن است ، با نيت صادق در خلوات تفكر كنند و از روي انصاف مقايسه نمايند با حكومت و رژيم سابق ، و باز توجه نمايند كه در انقلاب هاي دنيا هرج و مرج ها و غلطروي ها و فرصت طلبي ها غير قابل اجتناب است و شما اگر توجه نماييد و گرفتاري هاي اين جمهوري را در نظر بگيريد از قبيل توطئه ها و تبليغات دروغين و حمله مسلحانه خارج مرز و داخل و نفوذ غير قابل اجتناب گروه هايي از مفسدان و مخالفان اسلام در تمام ارگان هاي دولتي به قصد ناراضي كردن ملت از اسلام و همت اسلامي و تازه كار بودن اكثر يا بسياري از متصديان امور و پخش شايعات دروغين از كساني كه از استفاده هاي كلان غير مشروع بازمانده استفاده آنان كم شده و كمبود چشمگير قضات شرع و گرفتاري هاي اقتصادي كمرشكن و اشكالات عظيم در تصفيه وتهذيب متصديان چند ميليوني و كمبود مردمان صالح كاردان و متخصص و دهها گرفتاري ديگر كه تا انسان وارد گود نباشد از آنها بي خبر است و از طرفي اشخاص غرضمند سلطنت سرمايه دار هنگفت كه با رباخواري و سودجويي و با اخراج ارز و گرانفروشي به حد سرسام آور و قاچاق و احتكار ، مستمندان و محرومان جامعه را تا حد هلاكت در فشار قرار داده و جامعه را به فساد مي كشند ، نزد شما آقايان به شكايت و فريبكاري آمده و گاهي هم براي بارو آوردن و خود را مسلمان خالص نشان دادن ، به عنوان سهم مبلغي مي دهند و اشك تمساح مي ريزند و شما را عصباني كرده به مخالفت بر مي انگيزانند كه بسياري از آنان با استفاده هاي نامشروع ، خون مردم را مي مكند و اقتصاد كشور را به شكست مي كشند .

صحيفه نور ، ج 21 ، ص 201 و 202

3.        لزوم مقابله با ملي گراها و روشنفكران مصنوعي و روحاني نمايان نفوذي

در اين زمان كه مخالفين اسلام و جمهوري اسلامي كمر به براندازي اسلام بسته اند و از هر راه ممكن براي اين مقصد شيطاني كوشش مي نمايند و يكي از راههاي با اهميت براي قصد شوم آنان و خطرناك براي اسلام و حوزه هاي اسلامي ، نفوذ دادن افراد منحرف و تبهكار در حوزه هاي علميه است كه خطر بزرگ كوتاه مدت آن بدنام نمودن حوزه ها با اعمال ناشايسته و اخلاق و روش انحرافي است و خطر بسيار عظيم ان در دراز مدت به مقامات بالا رسيدن يك يا چند نفر شياد كه با آگاهي بر علوم اسلامي و جازدن خود را بين توده ها و قشرهاي مردم پاكدل و علاقه مند نمودن آنان را به خويش و ضربه مهلك زدن به حوزه هاي اسلامي و اسلام عزيز و كشور در موقع مناسب مي باشد و مي دانيم كه قدرت هاي بزرگ چپاولگر در ميان جامعه ها وافرادي به صورت هاي مختلف از ملي گراها و روشنفكران مصنوعي و روحاني نمايان كه اگر مجال يابند از همه پرخطرتر و آسيب رسان ترند ، ذخيره دارند كه گاهي سي چهل سال با مشي اسلامي و مقدس مآبي يا پان ايرانيسم و وطن پرستي و حيله هاي ديگر با صبر و بردباري در ميان ملت ها زيست مي كنند و در موقع مناسب ماموريت خود را انجام مي دهند . و ملت عزيز ما در اين مدت كوتاه پس از پيروزي انقلاب نمونه هايي از قبيل مجاهد خلق و فدايي خلق و توده اي ها و ديگر عناوين ديده اند و لازم است همه با هوشياري اين قسم توطئه را خنثي نمايند و از همه لازم تر حوزه هاي علميه است كه تنظيم و تصفيه آن به مدرسين محترم و افاضل سابقه دار است با تاييد مراجع وقت . و شايد تز نظم در بي نظمي است ، از القاائات شوم همين نقشه ريزان و توطئه گران باشد .

صحيفه نور ، ج 21 ، ص 189

4.        لزوم مقابله با شعار جدايي دين از سياست توسط نفوذيها

استكبار وقتي كه از نابودي مطلق روحانيت و حوزه ها مايوس شد ، دو راه را براي ضربه زدن انتخاب نمود ، يكي از راه ارعاب و ديگري راه خدعه و نفوذ در قرن معاصر ، وقتي حربه ارعاب و تهديد چندان كارگر نشد ، راههاي نفوذ تقويت گرديده اولين و مهمترين حركت ، القاي شعار جدايي دين از سياست است كه متاسفانه اين حربه در حوزه و روحانيت تا اندازه اي كارگر شده است تا جايي كه دخالت در سياست دون شان فقيه و ورود در معركه سياسيون تهمت وابستگي به اجانب را به همراه مي آورد . يقينا روحانيون مجاهد از نفوذ بيشتر زخم بر داشته اند.

صحيفه نور ، ج 21 ، ص 91

5.        لزوم مقابله با آخوندهاي درباري تفرقه افكن

بعضي آخوندها ، آخوندهاي درباري كتاب نوشتند در همين زمان در مكه منتشر كردند ، باز كتاب تفرقه . اينها نمي دانم چه فكر مي كنند ، جز اين است كه اينها نوكر آمريكا يا بعضي بلاد ديگر هستند كه اينها را وادار به اين مي كنند كه يك همچو مسائلي را بگويند و تفرقه ايجاد كنند ؟

در بين خود ما هم خوب تفرقه هاي چيزي هست ، اين شيخي است و آن صوفي است وآن اخباري است و آن اصولي است . عقايد مختلف اسباب اختلافات خارجي چرا بشود ؟ چرا در اين امري كه همه مشترك هستيم با هم نباشيم . اينها جوري است كه يك ترتيبي پيدا شده است به دست اين توطئه گرها كه از جواني ، از بچگي ما را تربيت كردند به اين طور كه شماها بايديك طوري كنيد كه ديگران نباشند .

صحيفه نور ، ج 2 ، ص 34

چ) روحاني نماها و متحجرين

1.        لزوم مقابله با اسلام قشري و مسلك و هابيت

و اخيرا قدرت هاي شيطاني بزرگ به وسيله حكومت هاي منحرف خارج از تعليمات اسلامي كه خود را به دروغ به اسلام بسته اند ، براي محو قرآن و تثبيت مقصد شيطاني ابرقدرت ها قرآن را با خط زيبا طبع مي كنند و به اطراف مي فرستند و با اين حيله شيطاني قرآن را از صحنه خارج مي كنند ، ما همه ديديم قرآني را كه محمد رضا پهلوي طبع كرد و عده اي را اغفال كرد و بعضي آخوندهاي بي خبر از مقاصد اسلامي هم مداح او بودند و مي بينيم كه ملك فهد هر سال مقدار زيادي از ثروت هاي بي پايان مردم را صرف طبع قرآن كريم و عمال تبليغات مذهب ضد قرآني مي كند و وهابيت اين مذهب سراپا بي اساس و خرافاتي را ترويج مي كند و مردم و ملت هاي غافل را سوق به سوي ابرقدرتها مي دهد و از اسلام عزيز و قرآن كريم براي هدم اسلام و قرآن بهره برداري مي كند .

صحيفه نور ، ج 21 ، ص 171

2.        لزوم مقابله با روحاني نماها و متحجرين

دشمنان از ديرباز براي اختلاف افكني ميان روحانيون آماده شده اند . غفلت از آن ، همه چيز را برباد مي دهد ، حال اختلاف به هر شكلي باشد ، بدبيني شديد نسبت به مسؤلين بالا باشد يا مرز بنديي فقه سنتي و پويا و امثال آن .

اگر طلاب و مدرسين حوزه علميه با يكديگر هماهنگ نباشند ، نمي توان پيش بيني نمود كه موفقيت از آن كيست و اگر بر فرض محال حاكميت فكري از آن روحاني نماها و متحجرين گردد روحانيت انقلاب جواب خدا و مردم را چه مي دهد .

صحيفه نور ، ج 21 ، ص 96

3.        لزوم مقابله با مقدسين روحاني نما

آن قدر كه اسلام از اين مقدسين روحاني نما ضربه خورده است ، از هيچ قشر ديگر نخورده است و نمونه بارز آن مظلوميت و غربت امير المومنين (ع) كه در تاريخ روشن است .

صحيفه نور ، ج 21 ، ص 92

ط ) ليبرالها

1.        لزوم مقابله با ليبرالها و انقلابي نماها

من به طلاب عزيز هشدار مي دهم كه علاوه بر اين كه بايد مواظب القائات روحاني نماها و مقدس آب ها باشند از تجربه تلخ روي كار آمدن انقلابي نماها و به ظاهر عقلاي قوم كه هرگز به اصول و اهداف روحانيت آشتي نكرده اند عبرت بگيرند كه مبادا گذشته تفكر و خيانت آنان فراموش و دلسوزي هاي بي مورد و ساده انديشي ها سبب مراجعت آنان به پست هاي كليدي و سرنوشت ساز نظام شود .

من امروزبعد از ده سال از پيروزي انقلاب اسلامي همچون گذشته اعتراف مي كنم كه بعضي تصميمات اول انقلاب در سپردن پست ها و امور مهمه كشور به گروهي كه عقيده خالص و واقعي به اسلام ناب محمدي نداشته اند اشتباهي بوده است كه تلخي آثار آن به راحتي از ميان نمي رود ، گرچه در موقع هم من شخصا مايل به روي كار امدن آنان نبودم ولي با صلاحديد و تاييد دوستان قبول نمودم و الان هم سخت معتقدم كه آنان به چيزي كمتر از انحارف انقلاب از تمامي اصولش و حركت به سوي آمريكاي جهانخوار قناعت نمي كنند در حالي كه در كارهاي ديگر نيز جز حرف و ادعا هنري ندارند . امروز هيچ تاسفي نمي خوريم كه آنان در كنار ما نيستند چرا كه زا اول هم نبوده اند

پيام امام خميني (ره) در باره استراتژي انقلاب ، صحيفه نور ، ج 21 . 3/12/67 ، صص 96 ـ 95.

2.لزوم جلوگيري از نفوذ منافقين و ليبرالها به مراكز دولتي

امروز غرب و شرق به خوبي مي دانند كه تنها نيرويي كه مي تواند آنان را از صحنه خارج كند ، اسلام است . آنها در اين ده سال انقلاب اسلامي ايران ضربات سختي از اسلام خورده اند و تصميم گرفته اند كه به هر وسيله ممكن ان را در ايران كه مركز اسلام ناب محمدي است نابود كنند . اگر بتوانند با نيروي نظامي ، اگر نشد ، با نشر فرهنگ مبتذل خود و بيگانه كردن ملت از اسلام و فرهنگ ملي خويش و اگر هيچ كدام از اينها نشد ، ايادي خود فروخته از منافقين و ليبرالها و بي دين ها را كه كشتن روحانيون و افراد بي گناه برايشان چون آب خوردن است ، در منازل و مراكز ادارات نفوذ مي دهند كه شايد به مقاصد شوم خود برسند. و نفوذيي ها بارها اعلام كرده اند كه حرف خود را از دهان ساده انديشان موجه مي زنند .

صحيفه نور ، ج 21 ، ص 108.

 

 تعداد بازدید:  2784
Skip Navigation Links
زندگینامهزندگینامهExpand زندگینامه
کتابشناسیکتابشناسی
مقالاتمقالات
آثار امام خمینیآثار امام خمینیExpand آثار امام خمینی
اشعار اماماشعار امامExpand اشعار امام
مستنداتمستنداتExpand مستندات
اشعار درباره اماماشعار درباره امامExpand اشعار درباره امام
خاطراتخاطراتExpand خاطرات
بیاناتبیاناتExpand بیانات
امام از نگاه جهانامام از نگاه جهانExpand امام از نگاه جهان
آثار درباره امام آثار درباره امام Expand آثار درباره امام

 

 

سایر پایگاه ها